Sposób na łamliwe włosy? Sprawdź sama

Zdrowie i uroda

Czerwiec 25, 2023
Sposób na łamliwe włosy? Sprawdź sama

Jakie są przyczyny łamliwości włosów?

Łamliwość włosów bywa przyczyną ich wypadania i takie włosy są słabe i kruszą się. Przyczyny łamliwości włosów mogą być zewnętrzne i wewnętrzne. Do tych pierwszych należy stosowanie różnych zabiegów takich jak zabiegi fryzjerskie czy farbowanie włosów. Nawet zwykłe, codzienne suszenie włosów, wpływa negatywnie na ich kondycję. Jeśli mowa o czynnikach wewnętrznych to wymienia się tutaj choćby strukturę włosa. Wśród włosów bardziej narażonych na łamliwość są te kręcone. Co jeszcze wpływa na łamliwość włosów? Są to na przykład nieodpowiednia dieta, ubogie w składniki odżywcze i intensywne odchudzanie się. Wszelkie niedobory witamin również szybko powodują łamliwość włosów. Stres i mała ilość płynów, to kolejny ważny czynnik. Jak można zauważyć, dość łatwo jest być w jednej z tych grup i zmagać się z tą przypadłością.

Jak można zapobiegać łamliwości włosów?

Oprócz bogatej diety i przyjmowania dużej ilości płynów, należy pomyśleć o dobrych kosmetykach do włosów. Matrix przygotował ciekawe trio pielęgnacyjne dla łamliwych włosów. Są to specjalna odżywka, spray i szampon, które stosowane razem, przyniosą najlepsze rezultaty. Seria Instacure to trzy mocne składowo produkty, a pierwszy z nich to odżywka. Jej unikalny skład, czyli płynne proteiny, wypełniają łuskę włosa, dzięki czemu działają zmiękczająco na całej długości włosa. Struktura włosa regeneruje się, a kłopotliwe, rozdwojone końcówki, stają się mniej widoczne. Zmniejsza się ich wysokoporowatość i podatność na złamania. Włosy znacznie łatwiej się rozczesują, co także mocno wpływa na zmniejszenie ich łamliwości, bo dużo włosów traci się przy rozczesywaniu na mokro. Kosmetyki do pielęgnacji włosów Matrix to przemyślane formuły na wiele problemów z włosami. Piękne pasma to ogromna ozdoba, ale nie zawsze problemy z włosami mijają same, tylko trzeba zastosować konkretną pielęgnację. 

Spray na łamliwe włosy, czyli doraźna pielęgnacja włosów

Oprócz odżywki na łamliwe włosy, warto sprawdzić także spray. Spray Instacure to zmniejszenie łamliwości nawet do 60%. Dlaczego kosmetyk działa tak dobrze? To oczywiście zasługa jego składu, czyli płynnych protein i prowitaminy B5. Wypełniają one wszelkie złamania we włosach, czyniąc je bardziej wzmocnionymi i wyrównują pH włosa. W trakcie układania włosów, zyskują miękkość, która pomaga w ich stylizacji, a same włosy są bardziej miękkie. Wygodna forma sprayu ułatwia szybką pielęgnację, bo włosy można spryskać zaraz po zastosowaniu odżywki i szamponu. Ponadto spray działa pozytywnie na włosy elektryzujące się i puszące. Jeśli chcesz mieć włosy bardziej ujarzmione i mniej łamliwe, sprawdź spray Instacure, który najlepsze efekty przynosi, gdy stosuje się go razem z odżywką i szamponem.

Redakcja

Czerwiec 25, 2023

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły