Zmarszczki na emeryturze? Spraw, by były mniej widoczne!

Zdrowie i uroda

Czerwiec 19, 2023
Zmarszczki na emeryturze? Spraw, by były mniej widoczne!

Tagi:

Nie ukrywaj zmarszczek!

Porada może dziwna, jednak… Nie od dziś wiadomo, że najbardziej widoczne jest to, co staramy się ukryć. Zbyt mocny makijaż, woalka przy kapeluszu, brak uśmiechu – to wszystko sprawi, że zmarszczki, zamiast się ukryć, staną się doskonale widoczne. Traktuj je jako coś naturalnego, a nikt nie będzie zwracał na nie uwagi. Pamiętaj, że najważniejsza jesteś ty, nie twój wygląd.

Nie wystawiaj twarzy na słońce

Oczywiście nie proponujemy tutaj, by zawsze chodzić w maseczce, ukrywać twarz pod szerokim rondem kapelusza, czapki z daszkiem lub wspomnianej woalki. Zachowuj się naturalnie, gdy jesteś na spacerze, na ulicy czy na szlaku. Jednak na plaży zwróć baczną uwagę na ochronę skóry twarzy. Wiele pań po prostu zakrywa ją koszulką lub cienkim ręcznikiem. Weź z nich przykład. Twarz nie powinna być opalona tak mocno, jak reszta ciała.

Stosuj kosmetyki z kremem zawierającym filtr UV. Twoja skóra potrzebuje takiej ochrony o każdej porze roku.

Stosuj dobrze dobrane kosmetyki nawilżające

Starzenie się skóry i pojawianie zmarszczek jest bezpośrednio powiązane z jej wysuszaniem. Z upływem lat skóra staje się coraz bardziej sucha, traci elastyczność i stąd właśnie zmarszczki. Pamiętaj, że żadne kosmetyki nie sprawią, że zmarszczki całkowicie znikną, jednak mogą je wygładzić i opóźnić powstawanie nowych. Stosuj kremy nawilżające, maseczki i serum z kwasem hialuronowym. Dbaj o regularne oczyszczanie skóry twarzy delikatnym peelingiem. Unikaj kosmetyków zawierających alkohol.

Żyj zdrowo, wreszcie masz czas!

Jeśli ukończyłaś sześćdziesiąt lat, prawdopodobnie jesteś już na emeryturze lub niedługo na nią przejdziesz. Wreszcie możesz trochę zwolnić i zadbać o siebie. Skończ z podjadaniem słodyczy i fast foodów, zadbaj, by w twoim menu królowały warzywa i owoce w towarzystwie chudego mięsa i ryb oraz nabiału. Jeśli palisz papierosy, pora z tym skończyć. Alkohol także powinien pojawiać się w diecie okazjonalnie. Smażenie w głębokim tłuszczu zastąp pieczeniem i duszeniem.

Pij codziennie minimum dwa litry wody i nie zapominaj o aktywności fizycznej. Nawet pół godziny spaceru dziennie sprawi, że twoja cera ożyje.

Wysypiaj się

Skoro jesteś na emeryturze, budzik nie musi dzwonić co rano. Śpij tyle, ile potrzebujesz. Sen jest naturalnym kosmetykiem i najlepszym lekarstwem na wszystko. To właśnie w czasie snu organizm najlepiej się regeneruje i zdrowieje. Dotyczy to także cery. Niewyspanie mocno odbija się właśnie na twarzy.

Teoretycznie z wiekiem zapotrzebowanie na sen spada, ale nie zawsze jest to regułą. Śpij tyle, ile potrzebujesz i pamiętaj, że popołudniowe drzemki nie są domeną dzieci i osób starszych. To, że masz ochotę się zdrzemnąć, nie ma nic wspólnego z wiekiem, młodzi też chętnie by to robili, tylko niestety nie mają czasu.

Jeśli makijaż, to tylko naturalny

Im mocniejszy makijaż, tym większą uwagę przyciąga, a to niestety eksponuje zmarszczki. Zrezygnuj z mocnych wyrazistych cieni i szminek, zamiast nich postaw na naturalność. Wyeksponuj oczy kredką, to odwróci uwagę od zmarszczek w kącikach ust, które także lepiej podkreślić błyszczykiem niż pomadką w kolorze szkarłatnej czerwieni.

Redakcja

Czerwiec 19, 2023

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły