Jak przygotować się do porodu?

Zdrowie i uroda

Luty 1, 2023
Jak przygotować się do porodu?

Nie wahaj się sięgnąć po poradnik

Na rynku aktualnie jest, a pojawia się coraz więcej, mnóstwo książek i poradników na temat rodzicielstwa. Dotyczą one nie tylko tego, w jaki sposób dobrze wychować dziecko, ale również jak przygotować się do momentu porodu. Nie są to teksty pisane przez osoby, które nie miały z tym nigdy do czynienia. Są to porady kobiet, które były w takiej samej sytuacji jak Ty, a teraz są już doświadczonymi matkami, a często jednocześnie lekarzami, które mają to już za sobą. Nie wahaj się zasięgnąć po rady wprawionych kobiet, które nie boją się opowiadać o swoich czasem fantastycznych, czasem mniej, przeżyciach związanych z narodzinami dziecka, bo może to jednocześnie ukoić Twoje nerwy i pokazać Ci, że nie taki straszny poród, jakim go piszą.

Szkoła rodzenia

Szkoły rodzenia można znaleźć w każdym większym mieście oraz w wielu mniejszych. Zajęcia prowadzone w nich nie tylko odpowiedzą na większość Twoich pytań, ale również zapewnią Ci wsparcie kobiet, które są w takiej sytuacji jak Ty. Znajdą się tam panie, które rodzą pierwszy raz, ale czasem, choć niestety znacznie rzadziej, również takie, które mają to już za sobą. Koniecznie zabierz ze sobą partnera, będziesz się czuła bardziej komfortowo, a on sam będzie mógł bardziej towarzyszyć Ci podczas przygody, jaką jest ciąża. Podczas zajęć dowiesz się między innymi jak radzić sobie ze skurczami, przećwiczysz własną, indywidualną strategię porodu, zyskasz nieocenione wsparcie psychiczne od partnera oraz innych uczestniczek zajęć, a dodatkowo dowiesz się co nieco o tym, jak opiekować się nowonarodzonym dzieckiem.

Fizjoterapia

Fizjoterapia uroginekologiczna stała się zabiegiem niezwykle popularnym w ciągu ostatnich lat. Pomoże Ci ona przygotować się wprost na sam moment porodu. Ma za zadaniem przede wszystkim przygotować do niego Twój organizm oraz zwalczyć uciążliwe dolegliwości, które są jedyną wadą tego wspaniałego okresu, jakim jest ciąża. Dodatkowym jej atutem jest złagodzenie przebiegu samego porodu oraz możliwość zapobiegnięcia tak zwanemu rozerwaniu krocza. Fizjoterapię można rozpocząć dopiero w drugim trymestrze, po tym jak minie okres adaptacji.

Redakcja

Luty 1, 2023

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły