Ile kosztuje zabieg hifu?

Zdrowie i uroda

Grudzień 7, 2022
Ile kosztuje zabieg hifu?

Na czym polega zabieg hifu?

Szczegółowo HIFU to zabieg kosmetyczny, w którym eksperci medyczni wykorzystują energię ultradźwiękową do celowania w warstwę skóry leżącą tuż pod powierzchnią. W efekcie energia ultradźwięków powoduje szybkie nagrzewanie się tkanek skóry.

Ogniwa nagrzewają się do określonej temperatury, gdzie zmuszane są do uszkodzenia komórek. W wyniku uszkodzenia komórek nastąpi zwiększona produkcja kolagenu. Kolagen to białko niezbędne do utrzymania struktury skóry.

Dzięki zwiększonej produkcji kolagenu, a tym samym zwiększeniu jego ilości skóra stanie się jędrniejsza i bardziej napięta. Zmniejszy się również liczba oraz widoczność zmarszczek. Dodatkowo jest to świetny element prewencyjny dla przyszłych zmarszczek.  Ponieważ wiązki ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości skupiają się na określonej tkance pod powierzchnią skóry, nie dochodzi do uszkodzenia górnych warstw skóry ani natychmiastowych widocznych oznak leczenia. 

Jak się przygotować do zabiegu oraz czego można od niego oczekiwać?

Do zabiegu nie są wymaganie żadne wcześniejsze przygotowania. Warto przyjść bez makijażu z oczyszczoną skórą twarzy.

Jednak warto mieć na uwadze, że jak do każdego zabiegu to hifu również są pewne przeciwwskazania. Są to m.in. aktywna choroba nowotworowa, aktywne choroby autoimmunologiczne, stenty lub implanty metalowe, zmiany trądzikowe czy też dermatozy skóry.

Zabieg HIFU ma działanie głównie napinające, liftingujące i modelujące. Zazwyczaj klientki stosują go na twarz, szyję czy podbródek, aczkolwiek można można wykonać zabieg również na okolice brzucha czy pośladków. Dzięki zabiegowi można spłycić zmarszczki na czole, wokół ust czy oczu, poprawić owal twarzy, zmniejszyć widocznośc rozstępów, ujędrnić skórę i poprawić jej elastyczność.

Zabieg hifu na twarz w Warszawie - ile kosztuje?

Ile przeciętnie kosztuje zabieg?

Cena zabiegu waha się w zależności od obszaru na który chcemy go wykonać oraz renomy kliniki. Ceny mogą się wahać od 700-1500zł za okolicę podbródka do 3000-5000 zł za całą twarz.

Ile zabiegów HIFU będę potrzebować?

Zabieg hifu na twarz Warszawa jest zabiegiem jednorazowym, nie trzeba powtarzać go kilkukrotnie. Jednak warto pamiętać, że skóra cały czas się starzeje i przyszłe zabiegi, co 2-3 lata będą wspomagać skórę w jej naturalnych procesach starzenia spowalniając je.

Jak długo trzeba czekać na rezultaty i jak długo się utrzymują?

Już po samym zabiegu można zauważyć delikatną różnicę. Jednak na pełny efekt należy poczekać 2-3 miesiące, ponieważ organizm w tym czasie regeneruje kolagen. Dochodzi do stymulacji i produkcji kolagenu, a to wymaga czasu.

Efekt zabiegu powinien utrzymywać się do około 2 lat. Warto pamiętać, że czas utrzymywania się efektów zależy od wielu czynników m.in. Od tego czy dana osoba pali papierosy, czy stosuje ochronę przeciwsłoneczną, jak dba o cerę na co dzień. 

Redakcja

Grudzień 7, 2022

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły