ZDROWE SERCE PO SZEŚĆDZIESIĄTCE !

Zdrowie i uroda

Luty 28, 2021
ZDROWE SERCE PO SZEŚĆDZIESIĄTCE !

Dobrą wiadomością jest fakt, że same mamy ogromny wpływ na stan naszego serca, a co za tym idzie długość i jakość naszego życia. Zdrowe wybory żywieniowe mogą zapobiec chorobom, a nawet czasami wyleczyć choroby serca i układu krążenia.

ZDROWE OLEJE Zdrowe oleje oprócz swoich prozdrowotnych właściwości, dodają potrawom wyjątkowy smak. Ze zwykłej potrawy mogą zamienić „zwykłą” potrawę w prawdziwy przysmak. Zdrowych tłuszcze są niezbędne w naszej diecie dla zdrowego funkcjonowania serca, aby nasz organizm mógł wchłaniać rozpuszczalne w tłuszczach witaminy, takie jak A, D, E i K. Dobrym źródłem zdrowych olejów jest oliwa z oliwek, awokado, migdały, orzechy nerkowca, pekan, orzechy włoskie, ryby zimnowodne, jaja omega-3 i siemię lniane.

BŁONNIK Błonnik może odgrywać istotną rolę w zwalczaniu chorób serca, wpływając pozytywnie zarówno na ciśnienie krwi, jak i poziom cholesterolu. Błonnik jest węglowodanem, którego nasz organizm nie może rozkładać, więc przechodzi dalej i jest niestrawiony. Korzyści płynące z błonnika skutkują lepszym zdrowiem jelit, zmniejszeniem stanu zapalnego i uczuciem sytości, dzięki czemu odczuwamy mniejszy głód, co może być atutem w utracie wagi. W wyniku tych korzyści dieta bogata w błonnik może zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 i skutków problemów autoimmunologicznych. Błonnik to świetna przekąska. Zamiast chipsów oraz czekolady podjadaj marchewkę, seler, orzechy, jabłka, jagody, gruszki i inne owoce. Śniadanie, zwłaszcza takie, które zawiera pełnoziarniste produkty pełnoziarniste, owies, otręby lub jęczmień, naprawdę dobrze zaczyna dzień. Kolacje i obiady, które zawierają fasolę, sałatki i warzywa potrafią porządnie nasycić Cię. Unikniesz wieczornego podjadania. Jeśli wybierzesz przetworzoną żywność oznaczoną jako bogata w błonnik, poszukaj marek, które zawierają co najmniej 6 gramów błonnika na porcję lub co najmniej 3 gramy błonnika na kromkę chleba pełnoziarnistego.

FITOSKŁADNIKI Fitoskładniki są często pomijane w walce z chorobami serca. Dzieje się tak, ponieważ nie są uważane za niezbędne do życia składniki odżywcze w porównaniu z białkami, węglowodanami i tłuszczami. Fitoskładniki to kolory, które sprawiają, że nasze posiłki są przyjemne dla oka i odgrywają istotną rolę w naszym zdrowiu. Rośliny wykorzystują fitoskładniki, aby chronić je przed promieniami UV i niektórymi atakami owadów. U ludzi kolorowe pokarmy roślinne dostarczają organizmowi przeciwutleniaczy i pomagają zmniejszyć stan zapalny. Kolorowe rośliny, takie jak jagody, papryka, pomidory i słodkie ziemniaki są zdrowe a do tego pyszne! Nie zapomnij o innych pokarmach fitoskładnikowych, które nie są tak łatwo zauważalne. Te produkty obejmują cebulę i czosnek. Pamiętaj, że wykonanie badań krwi oraz kontakt z lekarzem pomogą zwrócić uwagę, których składników nam brakuje a których powinniśmy unikać.

Redakcja

Luty 28, 2021

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź

Powiązane artykuły