Kora Jackowska nie żyje

Kora Jackowska nie żyje
Zoabacz galerie
zdjęcia: 3
Kora Jackowska - Nie żyje

28-07-2018 nad ranem wśród bliskich odeszła Kora Jackowska - pierwsza dam polskiej sceny muzycznej. Artystka miała 67 lat, do ostatnich chwil była aktywna zawodowo. Jako kobieta była inspiracją dla wielu kobiet, które podziwiały ją za niebywała urodę, styl i pasję do wszystkiego co robiła.

Kora Jackowska - Nie żyje

Kora Jackowska - Sipowicz od lat zmagała się z rakiem jajnika, W 2014 roku opowiedziała o swojej chorobie podnosząc na duchu wiele kobiet zmagających się podobnym nowotworem. Mimo ciężkiej choroby i wyczerpującego leczenia Kora Jackowska była ikoną stylu, pokazała, że kobieta po 60 może wyglądać młodo, pięknie i seksownie.

Kora Jackowska - Nie żyje

Joga i muzyka dawały jej siłę do walki z chorą i motywację do dalszej pracy zawodowej. Gwiazda początkowo nie chciała się dzielić informacjami o swoim stanie zdrowie, po wielu latach zmagań z rakiem jajnika postanowił podzielić się swoimi doświadczeniami. Po raz pierwszy opowiedziała o chorobie dla miesięcznika " Pani". W udzielonym wywiadzie opowiedziała o zmaganiach z chorobą. Pokazała wówczas milionom Polek, że z rakiem można żyć, pracować, że trzeba walczyć o siebie i swoją przyszłość.

Dziś nad ranem odeszła ikona polskiego rocka. Piękna, charyzmatyczna, pełna energii i życia Kora Jackowska przegrała z chorobą. Po wieloletnim zmaganiu z genetycznym rakiem jajnika zmarła wśród bliskich w swoim domu na Roztoczu w Bliżowie.

28 lipca 2018 zmarła w wieku 67 lat Kora Jackowska, wokalistka, autorka tekstów. Charyzmatyczna, pełna energii i życia królowa polskiej sceny muzycznej. Kochała życie, muzykę i ludzi. Kora Jackowska, czyli Olga Sipowicz urodziła się w Krakowie 8 lipca 1951 roku, już jako nastolatka była związana z krakowskim środowiskiem artystycznym. Zanim rozpoczęła oszałamiającą karierę muzyczną przez około dwa lata pracowała jako terapeutka dziecięca w Krakowskiej Klinice Psychiatrii Dziecięcej, równolegle stawiając pierwsze kroki w świecie muzyki. W 1975 roku Kora Jackowska zadebiutowała w duecie M - a -M z Milo Kurtisem. Kilak lat później Kora została wokalistką w zespole Maanam, z którym nagrała 11 albumów studyjnych.


kobieta po 60Kora Jackowska nie żyje

Przeboje  „Boskie Buenos”, „O! Nie rób tyle hałasu”, „Kocham cię, kochanie moje”, „To tylko tango” czy „Lucciola” zna cała Polska, dorastało na nich kilka pokoleń. Sama wokalistka szybko stała się jedną z największych gwiazd polskiego rocka, ikoną stylu, mistrzynią i wzorem do naśladowania dla wielu młodych utalentowanych osób. Śmierć Kory Jackowskiej zamknęła pewien etap polskiego rocka, choć Kora i jej muzyka na zawsze zapisały się w historii polskiej muzyki, nie doczekamy się już kolejnego wielkiego hitu, który podobno miał nas zaskoczyć niebawem.


Olga SipowiczKora Jackowska

Kora Jackowska to jedna z tych kobiet po 60, które nie bały się przemijającego czasu, patrząc na zdjęcia Kory Sipowicz można wysnuć stwierdzenie, że starość jej nie dotyczyła. To jedna z tych kobiet 60 + która wyglądała jakby czas się dla niej zatrzymał kilkadziesiąt lat wcześniej. Mimo wieloletniej choroby Kora zawsze wyglądała pięknie, była pełna życia i energii, dlatego wiadomość o śmierci gwiazdy była tak wielkim zaskoczeniem dla wszystkich.

Składamy wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.